Co to jest naprawdę medycyna naturalna?

Przez wieki ludzie praktykowali medycynę naturalną. Przed pojawieniem się nowoczesnych technologii, lekarze i ich pacjenci musieli stosować wyłącznie metody naturalne i medycynę ziołową w leczeniu wszystkich chorób oraz urazów. Od przeziębień po choroby zagrażające życiu, takie jak rak, cukrzyca i choroby serca, leczenie odbywało się bez używania supernowoczesnego sprzętu medycznego.

Medycyna naturalna współcześnie

Dziś medycyna naturalna przeżywa ożywienie i staje się coraz bardziej popularna. Nic dziwnego, bo od wieków wiadomo, że to, co naturalne, jest dobre dla zdrowia. Społeczeństwo zmęczone chemią poszukuje alternatywnych metod leczenia, mających na celu eliminację przyczyn i zapobieganie chorobom.

Co to jest medycyna naturalna?

Medycyna naturalna jest formą medycyny alternatywnej, która obejmuje takie działy, jak:

  • homeopatię,
  • ziołolecznictwo,
  • akupunkturę,
  • naturalne odżywianie,
  • porady zdrowotne.

Medycyna naturalna jest, ponadto, również ściśle związane z Ajurvedą, jogą i medytacją. Uważa się, że zasady medycyny naturalnej zostały napisane w V wieku przez greckiego filozofa Hipokratesa. Opiera się ona na holistycznym spojrzeniu na pacjenta, co ma pozytywny wpływ nie tylko na ciało, ale i na ducha.

Jaka jest filozofia medycyny naturalnej?

Medycyna naturalna koncentruje się na samouzdrowieniu. W praktyce oznacza to, że osoby stosujące ten rodzaj medycyny nie ograniczają się do metod leczenia oferowanych przez medycynę klasyczną. Uzupełnia się ją metodami naturalnymi. Systemy medycyny naturalnej mają na celu wprowadzenie delikatnych metod terapeutycznych, które obejmują całe ciało, umysł i emocje. Proces leczenia polega na skoncentrowaniu się na całym ciele chorego, a nie tylko na określonym obszarze. Medycyna naturalna jest również w dużej mierze oparta na filozofii medycyny chińskiej, obejmującej m.in. połączone kanały energetyczne całego organizmu. Dlatego głównym jej celem jest przywrócenie wewnętrznej równowagi organizmu. Metody stosowane przez specjalistów zaczerpnięto z filozofii chińskiej.

Dlaczego warto zdecydować się na medycynę naturalną?

Po pierwsze, nie ma ona żadnych skutków ubocznych. Farmaceutyki często wywołują wiele skutków ubocznych u pacjentów, którzy je przyjmują, co nie jest niebezpieczne w przypadku stosowania leków naturalnych. Po drugie, medycyna ziołowa wykorzystuje naturalny proces leczniczy do leczenia chorób. Po trzecie, medycyna naturalna poprawia zdolności organizmu do leczenia i zwalczania chorób.

Zielony zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com